Nazwa Biblioteki Śląskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > DLA CZYTELNIKÓW > Konkursy i przeglądy > Przegląd Ekslibrisu > Przegląd Ekslibrisu 2010

VII Międzynarodowy Przegląd Ekslibrisu Drzeworytniczego i Linorytniczego im. Pawła Stellera Katowice 2010

Na konkurs wpłynęły prace 53 autorów.

Komisja w składzie:
prof. Michał Kliś – Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach (przewodniczący komisji);
prof. Jan Malicki – dyrektor Biblioteki Śląskiej;
Mieczysław Bieleń – bibliofil i kolekcjoner ekslibrisów;
Tadeusz Michał Siara – artysta grafik;
Andrzej Znamirowski – znawca ekslibrisu;
Magdalena Skóra – z-ca dyrektora Biblioteki Śląskiej;

przyznała następujące nagrody:
I nagroda – Franciszek Bunsch (Polska) – zestaw 4 prac: „Exlibris Iga Bunsch”, „Exlibris M.B.”, „Exlibris Groteska”, „Exlibris GKB”.
II nagroda – Łukasz Cywicki (Polska) – zestaw 4 prac: „Exlibris Sebastiana Dobrowolskiego”, „Exlibris Daniela Rosteckiego”, „Exlibris Tezcan Bahar”, „Exlibris Arka Janiona”.
III nagroda – Torill E. Larsen (Norwegia) – zestaw 4 prac: „Ex libris Mario de Filippis” (1), „Ex libris Mario de Filippis” (2), „Ex libris Rajmund Aszkowski”, „Ex libris Victor Ronald Larsen”.

Wyróżnienie honorowe – Leonid Kuris (Izrael): „Ex libris B. Stawarskiej”, „Ex libris Fam. Berkovich”, „Ex libris ex eroticis S. Brodovich”, „Ex libris dr Guy Morag”, „Ex libris A. Fayard”.

Nagroda Specjalna Dyrektora Biblioteki Śląskiej – Fabrizio Benelli (Włochy), „San Jan Bosco”.

Wyróżnienie Śląskiego Towarzystwa Miłośników Książki i Grafiki – Jerzy Różański (Polska), „Exlibris A. Znamirowskiego”.

Autorzy, których prace zakwalifikowano do wystawy:
Ruslan Agirba (Ukraina), Marcelo Aguilar (Argentyna), Anatolij Aleksjew (Ukraina), Ryszard Bandosz (Polska), Juliusz Batura (Polska), Evgenij Blumkin (Rosja), Andrzej Bortowski (Polska), Plamenko Čengić (Chorwacja), Nicolay Chiryatev (Rosja), Frank Ivo van Damme (Belgia), Jolanta Gmur (Polska), Svetlana Goncharova (Rosja), Yunus Güneş (Turcja), Ungur Horea (Rumunia), Jerzy Jakubów (Polska), Jerzy Jankowski (Polska), Katarzyna Jewasińska (Polska), Zbigniew Jóźwik (Polska), Valerijonas V. Jucys (Litwa), Virginija Kalinauskaitė (Litwa), Małgorzata Kamińska (Polska), Karina Kharaneka (Białoruś), Irina Kolyadina (Ukraina), Alexandr Koryashkin (Rosja), Zbigniew Kubeczka (Czechy), Sylwia Kut (Polska), Helga Lange (Niemcy), Katia Lazar (Białoruś), Marek Lercher (Polska), Petro Malyshko (Ukraina), Dragoljub Mitrović (Serbia), László Lázár Nagy (Węgry), Jerzy Napieracz (Polska), Magdalena Nowicka (Polska), Nikita Orlov (Rosja), Zbigniew Osenkowski (Polska), Maxim Petchersky (Rosja), Janusz Popławski (Polska), Ottmar Premstaller (Niemcy), Raša Prismontienė (Litwa), Jan Rudnicki (Polska), Arpad Šalamon (Słowenia), Takao Sano (Japonia), Oleksiy Serdyuk (Ukraina), Péter Ürmös (Węgry), Sofya Vorontsova (Niemcy), Kurt Werner (Austria).


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.