Nazwa Biblioteki Śląskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > DLA CZYTELNIKÓW > Konkursy i przeglądy > Przegląd Ekslibrisu > Przegląd Ekslibrisu 2012

VIII Międzynarodowy Przegląd Ekslibrisu Drzeworytniczego i Linorytniczego im. Pawła Stellera Katowice 2012

Na konkurs wpłynęły prace 81 autorów.

Komisja w składzie:
prof. Michał Kliś – Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach (przewodniczący komisji);
prof. Jan Malicki – dyrektor Biblioteki Śląskiej;
Mieczysław Bieleń – bibliofil i kolekcjoner ekslibrisów;
ks. Henryk Pyka – doktor teologii, znawca historii sztuki sakralnej;
Tadeusz Michał Siara – artysta grafik;
Andrzej Znamirowski – znawca ekslibrisu;
Magdalena Skóra – z-ca dyrektora Biblioteki Śląskiej;

przyznała następujące nagrody:
I nagroda – Łukasz Cywicki (Polska) – zestaw 5 prac: „Exlibris Natalia Kuzniecova”, „Exlibris Alexandru Jakabhazi”, „Exlibris Artur Gruszkowski”, „Exlibris Ella Tsyplyakova”, „Exlibris Hector Mercado”.
II nagroda – Marek Basiul (Polska) – zestaw 3 prac: „Exlibris Elżbiety Basiul”, „Exlibris Sławomira Grabowego”, „Exlibris Biblioteka Piotra Gojowego”.
III nagroda – Andrzej Bortowski (Polska) – zestaw 3 prac: „Exlibris Krzysztof D. Z Warmii”, „Exlibris Ewa Bortowska”, „Exlibris Sylwestra Staniewicza”.

Wyróżnienie honorowe – Jerzy Jankowski (Polska) – zestaw 3 prac: „Exlibris Janusza Michalika”, „Exlibris Jana Wolskiego”, „Exlibris Michała Kruszony”.

Nagroda Specjalna Dyrektora Biblioteki Śląskiej – Cristina Gladys Muñoz (Argentyna), „Exlibris Alberto Arjona” i „Exlibris Eduardo Campelo”.

Wyróżnienie Śląskiego Towarzystwa Miłośników Książki i Grafiki – Peter Lazarov (Holandia), „Exlibris Nobilis”.

Autorzy, których prace zakwalifikowano do wystawy:
Grigory Babich (Rosja), Ryszard Bandosz (Polska), Marek Basiul (Polska), Juliusz Sz. Batura (Polska), Andrzej Bortowski (Polska), Joanna Budzyńska (Polska), Łukasz Cywicki (Polska), Frank Ivo van Damme (Belgia), Andrejs Maris Eizans (Łotwa), Tamás Havasi (Węgry), Egbert Herfurth (Niemcy), Osvaldo Jalil (Argentyna), Jerzy Jankowski (Polska), Zbigniew Jóźwik (Polska), Svitlana Khmil (Ukraina), Gyula Kőhegyi (Węgry), Irina Kolyadina (Ukraina), Magdalena Olga Konieczna (Polska), Karina Kopczyńska (Polska), Zbigniew Kubeczka (Czechy), Torill E. Larsen (Norwegia), Katia Lazar (Białoruś), Peter Lazarov (Holandia), Lembit Lõhmus (Estonia), Martin Manojlin (Czechy), Francisco Quintanar Martinez (Meksyk), Yury Molibozhenko (Rosja), Marzanna Mucha (Polska), Roman Mucha (Polska), Cristina Gladys Muñoz (Argentyna), Jerzy Napieracz (Polska), Zbigniew Osenkowski (Polska), Marcela Noemi Pankok (Argentyna), Gabriela Popovičová (Czechy), Ottmar Premstaller (Niemcy), Rasa Prišmontiené (Litwa), Jurij Protsan (Ukraina), Jerzy Różański (Polska), Arpad Šalamon (Słowenia), Takao Sano (Japonia), Mauricio Schvarzman (Argentyna), Oleksiy Serdyuk (Ukraina), Ella Tsyplyakova (Rosja), Sofya Vorontsova (Niemcy), Kurt Werner (Austria), Sylwia Wojtkowska (Polska).


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.