Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > „Świat w kolorach” – warsztaty ekologiczne dla dzieci

„Świat w kolorach” – warsztaty ekologiczne dla dzieci

„Zielone spotkania” – bezpłatne warsztaty o tematyce przyrodniczej, ekologicznej i globalnej dla uczniów śląskich przedszkoli, szkół podstawowych i średnich, organizowane przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” wraz z Pracownią Edukacji Żywej (PEŻ) w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej. Każde zajęcia trwają 90 min i są dostosowane do wieku uczestników.

Kontakt w sprawie warsztatów: kasia.kepska@zrodla.org.pl

Najbliższe spotkania:

22 maja 2015 r., godz. 9.00–10.30
„Świat w kolorach”, Ewelina Roszkowska, PEŻ
Zajęcia przyrodniczo-artystyczne wokół zagadnienia bioróżnorodności. Różnorodność barw, kolorów, motywów w naturze zainspiruje nas do ekspresji artystycznej przy użyciu suchych pigmentów olejnych. Czym są barwy w przyrodzie, do czego służą, jak to się dzieje, że je widzimy, dlaczego przyroda potrzebuje różnorodności kolorów?

16 czerwca 2015 r., godz. 9.00–10.30
„Ślady zwierząt”, Maja Głowacka, PEŻ
Podczas warsztatów dzieci będą się uczyć, gdzie poszukiwać i jak rozpoznawać ślady dzikich zwierząt. Przedstawione zostaną różne rodzaje śladów (tropy, odchody, ślady żerowania, gniazda, miejsca odpoczynku). Omówione zostanie również znaczenie rozpoznawania śladów w nauce (zwłaszcza ekologii). Podczas spotkania nie tylko będziemy oglądać ślady na zdjęciach, niektóre będzie można wziąć do ręki i przyjrzeć się im dokładnie.

26 czerwca 2015 r.
„Kuracja dla Rozgorączkowanej Ziemi”, Piotr Dominiak, ODE „Źródła”
Interaktywne warsztaty, których celem jest zaprezentowanie najważniejszych faktów związanych ze zmianami klimatu. Jego uczestnicy wspólnie z prowadzącym przeprowadzają proste eksperymenty fizyczno-chemiczne, analizują zjawisko smogu i niskiej emisji oraz jednego z najważniejszych gazów cieplarnianych - dwutlenku węgla. Metody stosowane podczas warsztatów: eksperyment, praca w grupach, filmiki, prace manualne, prezentacja multimedialna.


[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.