Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > „Indonezja – kraina wielu krain” – spotkanie podróżnicze

„Indonezja – kraina wielu krain” – spotkanie podróżnicze

10 kwietnia 2017 r., godz. 17.00

Agata Adamczyk-Maj i Łukasz Maj w ramach cyklu Spotkania podróżnicze w Bibliotece Śląskiej wygłoszą prelekcję na temat „Indonezji – krainy wielu krain”.

Prawie 220-milionowe państwo przyciąga ogromną różnorodnością. Tysiące grup i podgrup etnicznych, ponad 250 odrębnych języków. Do tego największy archipelag świata, złożony z prawie 14 000 wysp, które zachwycają swoim bogactwem przyrodniczym. Mieliśmy okazję przekonać się o tym podczas naszej miesięcznej podróży przez 4 wyspy Indonezji. Jawa oczarowała nas wulkanami, Sulawesi (Celebes) kulturą Toradżów, Bali czystą przyrodą, a Lombok urzekł nas zróżnicowaniem etnicznym.

Nasza przygoda z wyjazdami zagranicznymi rozpoczęła się wraz ze wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Szybko zaczęliśmy podróżować poza kontynent, wyznając zasadę, iż Europę zostawiamy na później. Upodobaliśmy sobie kierunki azjatyckie. Od trzech lat podróżujemy również z naszą córeczką, a relacjami z wyjazdów, zdjęciami i poradami dzielimy się na blogu: www.byle-na-chwile.pl oraz na Facebooku i Instagramie.

Spotkanie współorganizowane ze Śląskim Stowarzyszeniem Podróżniczym „Garuda”.

Następne spotkanie odbędzie się 8 maja 2017 r.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

 

Biblioteka Śląska
plac Rady Europy 1
40-021 Katowice
sala Parnassos

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.