Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > LITERATURA/GRAFIKA – warsztaty literackie z aspektem graficznym

LITERATURA/GRAFIKA – warsztaty literackie z aspektem graficznym

6 kwietnia 2017 r., godz. 10.30
Prowadzenie: Krzysztof Rumin

Spotkania warsztatowe oscylujące wokół grafiki oraz możliwości wykorzystania tej techniki w kontekście książki. Uczestnicy samodzielnie przygotują płyty graficzne i sporządzą własny ekslibris. Będą posługiwali się takimi technikami, jak linoryt i sucha igła. Zajęcia zakończy wykonanie (za pomocą prasy) odbitek druku wklęsłego i wypukłego. Przedsięwzięcie nawiązuje do wieloletniej tradycji Międzynarodowych Przeglądów Ekslibrisu Drzeworytniczego i Linorytniczego im. Pawła Stellera, organizowanych przez Bibliotekę Śląską.

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Pola widzenia książki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Krzysztof Rumin – artysta wizualny. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Jego zainteresowania oscylują wokół malarstwa i grafiki. Uczestnik wielu międzynarodowych wystaw indywidualnych i grupowych, m.in. w Niemczech, Austrii, Japonii i Argentynie. Ma za sobą dwadzieścia pięć lat pracy warsztatowej z dziećmi i młodzieżą w Klubie „Pastel” w Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność artystyczną w zakresie edukacji. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Zabrze w Dziedzinie Kultury.

Prosimy o zgłoszenia – na adres: domoswiatowy@bs.katowice.pl lub telefonicznie: 32 255 43 21
Literatura/Grafika

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Śląska
ul. Francuska 12
40-015 Katowice

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.