Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > LITERATURA/TANIEC – warsztaty etnologiczno-taneczne z aspektem literackim

LITERATURA/TANIEC – warsztaty etnologiczno-taneczne z aspektem literackim

7 kwietnia 2017 r., godz. 12.45
Prowadzenie: Jakub Fedak, koncepcja: Iga Fedak

Podczas warsztatów uczniowie dowiedzą się, czym jest kultura ludowa, zobaczą, jak często w literaturze pojawiają się odwołania do niej i jak jest ona przedstawiana. Uczniowie zdobędą wiedzę o polskich tańcach i muzyce ludowej, nauczą się szukać informacji o nich, jak również poznają w praktyce przykłady polskich tańców tradycyjnych oraz muzykę, która im towarzyszy. Będą mieli okazję zobaczyć instrumenty używane w polskiej muzyce ludowej, takie jak skrzypce, fujarki czy – rzadko spotykane na co dzień – cymbały.

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Pola widzenia książki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Iga Fedak – etnolog, etnomuzykolog, instruktorka tańca ludowego. Absolwentka etnologii na Uniwersytecie Śląskim, słuchaczka podyplomowych studiów etnomuzykologicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Muzyką tradycyjną zajmuje się zarówno w teorii, jak i w praktyce – prowadzi warsztaty i zajęcia z zakresu tańca i polskiej muzyki ludowej, łączące wiedzę i umiejętności związane z rodzimą kulturą muzyczną. Działa artystycznie w projektach muzycznych o tematyce ludowej, m.in. w Grupie Wokalnej Zora, w projekcie jazzowo-folkowym Qra. Badacz terenowy m.in. w projektach badawczo-popularyzatorskich z zakresu etnologii „Tropem Kolberga” i „Tropem badaczy Zagłębia Dąbrowskiego”.

Prowadzenie warsztatów: Jakub Fedak

Prosimy o zgłoszenia – na adres: domoswiatowy@bs.katowice.pl lub telefonicznie: 32 255 43 21

Literatura/Taniec

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Śląska
ul. Francuska 12
40-015 Katowice

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.