Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > LITERATURA/BAŚŃ – warsztaty literackie poświęcone baśniom

LITERATURA/BAŚŃ – warsztaty literackie poświęcone baśniom

10 maja 2017 r., godz. 9.30
Prowadzenie: Mateusz Świstak

Zajęcia dla młodzieży będą poświęcone odkrywaniu na nowo baśniowego świata. Zarówno tego zamkniętego w klasycznych utworach braci Grimm czy Charles’a Perraulta, jak i tego, który mieszka głęboko w nas. Uczestnicy, analizując i interpretując opowieści, przyjrzą się tym archetypom, które są dla nich ważne. Przypomnimy też ilustracje takich znakomitych artystów, jak m.in.: Daniela Drescher, Heinrich Leutemann, Carl Offterdinger, Wiktor Sadowski czy Jan Marcin Szancer. Będzie to również okazja, by osobiste symbole umieścić w królestwie baśni – za pomocą narzędzi literackich i plastycznych. Cykl spotkań zakończymy złożeniem wszystkich opowieści we wspólną „Współczesną księgę baśni”, inspirowaną klasyką, ale odzwierciedlającą sposób widzenia młodych ludzi ze Śląska.

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Pola widzenia książki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mateusz Świstak – z wykształcenia polonista i edytor; z zamiłowania opowiadacz baśni. Prowadzi zajęcia z kreatywnego pisania i sztuki opowiadania dla dzieci i dorosłych, a także „Klub latających podróżników” – spotkania podróżnicze dla dzieci w Muzeum Etnograficznym w Krakowie. Jego teksty dotyczące baśni pojawiają się w prasie specjalistycznej, a także – regularnie – na blogu: basnienawarsztacie.pl.

Prosimy o zgłoszenia – na adres: domoswiatowy@bs.katowice.pl lub telefonicznie: 32 255 43 21
Literatura/Baśń

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Śląska
ul. Francuska 12
40-015 Katowice

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.