Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > LITERATURA/TEATR – warsztaty literackie w oparciu o dramat

LITERATURA/TEATR – warsztaty literackie w oparciu o dramat

11 maja 2017 r., godz. 10.30
Prowadzenie: Daria Sobik

Celem zajęć jest zapoznanie młodych ludzi z szeroko rozumianą materią teatru i literaturą piękną. Warsztaty – obejmujące dynamiczną pracę, ruch, zabawę, improwizację – rozbudzają wyobraźnię i kreatywność. Ważnym elementem zajęć jest zarówno nauka swobodnego poruszania się na scenie, praca nad głosem, jak i rozwój zdolności słuchania i reagowania na partnerów, budowanie zaufania w grupie oraz nabywanie otwartej postawy i pewności siebie. Uczestnicy warsztatów wykonują zadania aktorskie indywidualnie, w parach i w grupie.

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Pola widzenia książki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Daria Sobik – absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego, studentka wiedzy o teatrze Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła Śląskie Laboratorium Pedagogiki Teatru, uczestniczyła w programie Szkoły Pedagogiki Teatru Instytutu im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Założycielka i reżyserka katowickiej grupy Teatr Na Niby oraz nieformalnej grupy teatralnej Dellbruck Kollektiv. Reżyseruje spektakle oraz słuchowiska performatywne. Asystentka reżysera przy spektaklu „Koń, kobieta i kanarek” w Teatrze Zagłębia. Zajmuje się krytyką teatralną. Prowadzi warsztaty teatralne, w których wykorzystuje techniki związane z samoświadomością własnego ciała.

Prosimy o zgłoszenia – na adres: domoswiatowy@bs.katowice.pl lub telefonicznie: 32 255 43 21
Literatura/Teatr

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Śląska
ul. Francuska 12
40-015 Katowice

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.