Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > LITERATURA/JĘZYK – warsztaty literackie z elementami kreatywnego pisania

LITERATURA/JĘZYK – warsztaty literackie z elementami kreatywnego pisania

12 maja 2017 r., godz. 16.00
Prowadzenie: Agnieszka Dąbrowska

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest chęć zabawy i podjęcie wyzwania rzuconego przez pustą kartkę; celem bezpośrednim zajęć jest nabycie koniecznej wiedzy o literaturze, a cele pośrednie to: rozwój ekspresji twórczej i doskonalenie świadomości siły słowa.

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Pola widzenia książki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Agnieszka Dąbrowska – ukończyła polonistykę ze specjalizacją teatrologiczną i Studium Literacko-Artystyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracowała m.in. z: Polską Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie, Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Centrum Kultury Katowice, Biblioteką Śląską, Instytucją Kultury Ars Cameralis, wydawnictwem Helion i portalem Wirtualna Polska. Publikowała w „Odrze” i „Dwutygodniku”. Za opowiadanie „Kukułka” została wyróżniona na 7. Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu. Zajmuje się redakcją tekstów literackich, pisze wiersze, opowiadania i piosenki.

Prosimy o zgłoszenia – na adres: domoswiatowy@bs.katowice.pl lub telefonicznie: 32 255 43 21
Literatura/Język

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Śląska
ul. Francuska 12
40-015 Katowice

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.