Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > LITERATURA/SZTUKA – warsztaty literackie nawiązujące do obecności sztuki w literaturze

LITERATURA/SZTUKA – warsztaty literackie nawiązujące do obecności sztuki w literaturze

26 maja 2017 r., godz. 10.00
Prowadzenie: Irena Imańska

Spotkania warsztatowe poświęcone literaturze pięknej w połączeniu z innymi dziedzinami sztuki – fotografią, sztukami wizualnymi, filmem i animacją, muzyką i dizajnem. Szczególnie istotnym kontekstem działań są aktualne wystawy prezentowane w Galerii Intymnej Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej. Spotkania mają formę warsztatów rozwijających kreatywność i ekspresję uczestników oraz postawę twórczą u edukatorów i nauczycieli. Warsztaty często odbywają się w formie akcji w przestrzeni miasta, happeningów i działań interdyscyplinarnych. Przedsięwzięcie realizowane we współpracy z Polskim Komitetem Międzynarodowego Wychowania przez Sztukę INSEA.

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Pola widzenia książki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Irena Imańska – uczyła się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach (1982–1987); studiowała na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – Filia w Cieszynie (1991–1996) oraz w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach (1994–1998), a także w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej (studia podyplomowe sztuka i wiedza o kulturze, 2001–2003). Uzyskała dyplom w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w zakresie pedagogiki artystycznej (1997) oraz na Wydziale Grafiki w pracowniach prof. Romana Staraka i prof. Jana Dubiela (1998). Mieszka w Katowicach i Berlinie.  Od 1999 r. pracuje jako nauczyciel sztuki i wiedzy o kulturze w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Rudzie Śląskiej. Zajmuje się malarstwem i grafiką, videoartem i promocją kultury. Od 2007 r. aktywnie współpracuje z COSMOREAL MUSEUM OF FUTURE w Berlinie. W 2005 r. otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Ruda Śląska za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Swoje prace prezentowała na 17 wystawach indywidualnych oraz wielu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.

Prosimy o zgłoszenia na adres: domoswiatowy@bs.katowice.pl lub telefonicznie: 32 255 43 21
Literatura/Sztuka

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Śląska
ul. Francuska 12
40-015 Katowice

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.