Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > „Opowieść o Uzbekistanie i Kirgistanie” – spotkanie podróżnicze

„Opowieść o Uzbekistanie i Kirgistanie” – spotkanie podróżnicze

12 czerwca 2017 r., godz. 17.00

Łukasz Waga w ramach cyklu Spotkania podróżnicze w Bibliotece Śląskiej wygłosi prelekcję „Jedwabna karawana i uciekające morze, czyli opowieść o Uzbekistanie i Kirgistanie”.

Łukasz Waga – podróżuje niskobudżetowo, a samodzielne ułożenie trasy i schodzenie z utartych szlaków w egzotycznych krajach to coś, co go uszczęśliwia. Taki sposób spędzania wakacji daje możliwość bliskiego kontaktu z miejscową ludnością, poznania jej zwyczajów, wartości i codziennych problemów. Odwiedził już 42 państwa na świecie, a chciałby zobaczyć przynajmniej 100. Do najciekawszych wypraw zalicza wizyty w Sudanie, Etiopii i Syrii (tuż przed Arabską Wiosną), wyjazdy do Indii, Nepalu, Indonezji czy Malezji, a także do Uzbekistanu i Kirgistanu. Podczas każdej wyprawy prowadzi bogatą dokumentację fotograficzną i filmową.

Uzbecką przygodę podjął w 2013 r., przemierzając część historycznego jedwabnego szlaku. Ile osób bawi się na uzbeckim weselu? Dlaczego każdy turysta w Uzbekistanie może poczuć się bogaczem? Jak wygląda spacer po dnie jeziora i jakie wrażenie robi widok wysokogórskiego krajobrazu kirgiskiego pasma Tien-Szan? Jak powstaje jurta? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać podczas spotkania.

Spotkanie współorganizowane ze Śląskim Stowarzyszeniem Podróżniczym „Garuda”.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

 

Biblioteka Śląska
plac Rady Europy 1
40-021 Katowice
sala Parnassos

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.