Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > Twórczość poetycka Tadeusza Kijonki

Twórczość poetycka Tadeusza Kijonki

9 czerwca 2017 r., godz. 12.00

Tadeusz Kijonka to jeden z najznakomitszych współczesnych pisarzy na Śląsku. Zasłużony działacz, polityk, redaktor, dziennikarz i animator kultury. Przez swoją pracę zawodową i działalność publicystyczną jest rzadziej kojarzony z liryką, a jest to najpiękniejsza sfera jego aktywności. Kolejne tomiki poetyckie tworzą imponującą całość, którą warto zaprezentować szerszemu gronu odbiorców.

Wykład będzie próbą syntetycznego ujęcia poetyckiej biografii Tadeusza Kijonki. Poruszone zostaną kwestie debiutu i miejsca poety na literackiej mapie pokolenia „Współczesności”, a także zagadnienia związane z dominującymi tematami poezji Tadeusza Kijonki i symbolami, które wplata w swoje utwory. Poczytamy też wiersze poety, by poczuć smak słów…

Prowadzenie: dr Edyta Antoniak-Kiedos, autorka pracy doktorskiej na temat poezji Tadeusza Kijonki, pracownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego Biblioteki Śląskiej.

Biblioteka Śląska
ul. Ligonia 7
40-036 Katowice
sale konferencyjne nr 112-114

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.