Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > LITERATURA/ZNAK – warsztaty literackie dotyczące roli znaków

LITERATURA/ZNAK – warsztaty literackie dotyczące roli znaków

19 czerwca 2017 r., godz. 10.00
Prowadzenie: Małgorzata Jabłońska

Warsztaty projektowe dla młodzieży gimnazjalnej, poświęcone piktografii (językowi znaków rysunkowych) i typografii (językowi znaków literowych i nieliterowych). Oba te języki to niezwykłe nośniki informacji. Jak je czytać, tworzyć, przekształcać, zamieniać w sztukę? Na warsztaty złożą się krótkie projekcje wprowadzające w temat i – przede wszystkim – wiele angażujących działań plastycznych.

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Pola widzenia książki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Małgorzata Jabłońska – dyplom z projektowania graficznego uzyskała w pracowni Nowych Mediów na Wydziale Grafiki w Katowicach Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Zajmuje się przede wszystkim narracją graficzną (komiksem). W projektach artystycznych wykorzystuje język graficzny dizajnu oraz zasady percepcji wizualnej. Uczestniczka wielu indywidualnych i zbiorowych wystaw sztuki współczesnej w kraju i za granicą. Nauczycielka akademicka, autorka licznych warsztatów – dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych – realizowanych dla instytucji kultury i placówek edukacyjnych.

Prosimy o zgłoszenia – na adres: domoswiatowy@bs.katowice.pl
lub telefonicznie: 32 255 43 21
Literatura/Znak

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biblioteka Śląska
ul. Francuska 12
40-015 Katowice

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.