Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > Krzysztof Błażyca i David Okullu: „Krew Aczoli” – spotkanie podróżnicze

Krzysztof Błażyca i David Okullu: „Krew Aczoli” – spotkanie podróżnicze

27 października 2017 r., godz. 17.00

Opowieść podróżnika Krzysztofa Błażycy, autora książki „Krew Aczoli” będącej zbiorem wstrząsających wspomnień ofiar Bożej Armii Oporu wojsk rządowych (dziesięć lat po zapomnianej wojnie na północy Ugandy). Gościem specjalnym będzie David Okullu – jeden z bohaterów książki.

Wstrząsające wspomnienia świadków i uczestników jednej z najbardziej przerażających wojen prowadzonych w kraju określanym mianem „perły Afryki”. Jak dziesięć lat po koszmarze wygląda życie na północy Ugandy, naznaczonej rebelią, rozpętaną przez samozwańczego proroka Josepha Kony'ego w imię... Dziesięciu przykazań?

Krzysztof Błażyca – dziennikarz, reporter, autor wystaw fotograficznych i publikacji podejmujących zagadnienia społeczne Afryki. Jest związany z Fundacją Razem dla Afryki i ugandyjską Solidarity for Rural Development Organisation. Członek Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego.

David Okullu – z ludu Aczoli, świadek wydarzeń, jeden z bohaterów książki Krew Aczoli i tłumacz przy zbieraniu materiałów do niej. Twórca Solidarity for Rural Development Organisation, wspierającej projekty rozwojowo-pomocowe w społeczności poszkodowanej przez wojnę, proboszcz parafii we wsi Pabo, gdzie w czasie rebelii znajdował się największy w Afryce Wschodniej obóz dla osób wewnętrznie przesiedlonych (IDP camp).

Spotkanie współorganizowane ze Śląskim Stowarzyszeniem Podróżniczym „Garuda”.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

 

Biblioteka Śląska
plac Rady Europy 1
40-021 Katowice
sala Parnassos

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.