Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > Piotr Strzeżysz „Podróżowanie to szukanie baśni” – spotkanie podróżnicze

Piotr Strzeżysz „Podróżowanie to szukanie baśni” – spotkanie podróżnicze

9 stycznia 2018 r., godz. 17.00

Piotr Strzeżysz w ramach cyklu Spotkania podróżnicze w Bibliotece Śląskiej wygłosi prelekcję „Podróżowanie to szukanie baśni – opowieści o drodze z Patagonii na Alaskę”.

„Znów w drodze. Z braku skrzydeł ciągle przemieszczam się rowerem” – napisał w jednej ze swoich książek Piotr Strzeżysz. Zapraszamy na spotkanie, na którym usłyszymy, że daleki, obcy, nieznany świat jest bliższy, niż nam się na co dzień wydaje, że ludzie są dobrzy, ciepli i gościnni, a dzikie zwierzęta – spokojne, ufne i przyjazne. Że można cieszyć się z zimna, deszczu i niewygody, a szczęście i uśmiech odnaleźć w najprostszych, najbardziej banalnych momentach w życiu. By się o tym przekonać, nie trzeba udawać się na drugi koniec świata, jednak podróż bardzo pomaga w odkrywaniu tych prawd.
Posłuchamy opowieści o drodze z Patagonii na Alaskę, a także obejrzymy zdjęcia i film – kilka barwnych migawek i krótkich monologów z życia współczesnego nomady, który włóczy się po świecie, szukając w nim swojego miejsca. Samotne noce w bezludnych zakątkach globu, obcowanie z duchami, niezliczone spotkania z Innym, rude koty, bezdomne psy i przemożne pragnienie niedojechania do celu – to wszystko składa się na portret jednego z najoryginalniejszych polskich podróżników, laureata Kolosa 2014 oraz autora m.in. „Snu powrotu” i „Powidoków” (wyróżnionych nagrodą Magellana i Bursztynowym Motylem za najlepszą książkę podróżniczą roku).

Spotkanie współorganizowane ze Śląskim Stowarzyszeniem Podróżniczym „Garuda”.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

 

Biblioteka Śląska
plac Rady Europy 1
40-021 Katowice
sala Parnassos

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.