Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > „Czy to prawda, że…?”

„Czy to prawda, że…?”


 Polskie Radio Katowice: kolejne spotkanie z cyklu „Czy to prawda, że…?”, w którym red. Beata Tomanek i Bogdan Widera wraz z zaproszonymi gośćmi odpowiadają na różne nurtujące pytania, tym razem będą one związane z muzyką naszego regionu. W rozmowie wezmą udział Grzegorz Płonka, regionalista i pieśniarz, a także Sylwester Szweda, miłośnik śląskiej historii i muzyk, lider zespołu U Pana Boga za Piecem.

Czy to prawda, że na Śląsku napisano co najmniej 15 000 pieśniczek?
Czy to prawda, że pieśni ludowe powstawały nie tylko na wsiach, ale i w śląskich miastach?
Czy to prawda, że śląskie pieśni ludowe były inspiracją nie tylko dla klasyków muzyki poważnej, ale również muzyki rockowej?
Czy to prawda, że Śląsk jest najbardziej rozśpiewanym regionem Polski?

To pytania, na które podczas sobotniego spotkania w Bibliotece Śląskiej odpowiedzą Beata Tomanek, Bogdan Widera oraz ich goście. Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko poznać historię śląskich pieśni, ale również je zaśpiewać.

Niewątpliwą atrakcją będzie możliwość odwiedzenia  nowej, dźwiękowej przestrzeni katowickiej książnicy, której podwoje przed słuchaczami Polskiego Radia Katowice otworzy prof. Jan Malicki, dyrektor Biblioteki Śląskiej.

Zapraszamy!

Biblioteka Śląska
Plac Rady Europy 1
40-021 Katowice
sala Parnassos

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.