Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > „Sztambuch Michała Jagiełły” – promocja publikacji

„Sztambuch Michała Jagiełły” – promocja publikacji

1 lutego 2018 r., godz. 17.00

Zapraszamy na promocję książki „Sztambuch Michała Jagiełły” zawierającej wspomnienia poświęcone Michałowi Jagielle oraz spotkanie z Rafałem Monitą.

To wyjątkowa pozycja zawierająca wspomnienia poświęcone Michałowi Jagielle – pisarzowi, poecie, taternikowi, ratownikowi górskiemu i wieloletniemu dyrektorowi Biblioteki Narodowej. Wspominają go nie tylko ludzie gór, ale także poeci, pisarze i uczeni. Michał Jagiełło był związany z Biblioteką Śląską, w której przez kilka lat prowadził Salon Literacki – cykl spotkań z wybitnymi twórcami polskiej literatury.

Jego przyjazdy do Katowic stały się tradycją, którą w publikacji przedstawili prof. Jan Malicki – dyrektor Biblioteki Śląskiej i Magdalena Skóra – zastępca dyrektora ds. książnicy. Swoimi wspomnieniami dzieli się także wydawca książki Rafał Monita – muzyk i menadżer kultury, założyciel Oficyny Artystycznej Astraia. Nakładem tego wydawnictwa w 2012 r. ukazał się poetycki album „Tatry. Koncert na dwóch Michała Jagiełły i Krzysztofa Wojnarowskiego”.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

Biblioteka Śląska
Plac Rady Europy 1
40-021 Katowice
sala Benedyktynka

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.