Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > Spotkanie podróżnicze „Ostatnia w koronie. Z archiwum Jerzego Kukuczki”

Spotkanie podróżnicze „Ostatnia w koronie. Z archiwum Jerzego Kukuczki”

13 lutego 2018 r., godz. 17.00

Spotkania podróżnicze w Bibliotece Śląskiej – promocja książki „Ostatnia w koronie. Shisha Pangma '87 z archiwum Jerzego Kukuczki” połączona z prezentacją filmu Wojciecha Kukuczki pt. „Lhotse – zagrywka pokerowa”.

W spotkaniu udział wezmą:
Katarzyna Zioło – redaktor książki
Wojciech Kukuczka – prezes Fundacji Wielki Człowiek
Katarzyna Irzeńska – dziennikarka, podróżniczka

„Wydawało się, że był dumny ze swoich osiągnięć i bardzo szczęśliwy. Jego misja się powiodła. Osiem lat morderczej pracy nie poszło na marne. Osiągnął swój cel, o którym marzył przez wiele lat. 18 września 1987 r. stanął na ostatnim z najwyższych szczytów świata – Shisha Pangma. (...)
W góry wyruszał, bo czuł tam smak wolności, była to dla niego niekończąca się pasja i wielka przygoda. Determinacja, wizja pokonywania wszelkich trudności i przezwyciężania samego siebie. Nie lubił dzielić się swoimi przeżyciami w górach i podejrzewam, że zabrał ze sobą wiele tajemnic, o których nigdy nie opowiedział.
Ucieszyłam się, gdy stanął na ostatnim, czternastym ośmiotysięczniku, pomyślałam – może to już koniec jego wędrówki? Myliłam się, Jerzy stawiał sobie dalej coraz trudniejsze cele. Kontynuował swoją pasję. Nigdy nie zdążył odciąć kuponów od swojej sławy. Zginął 24 października 1989 r. podczas ataku na południową ścianę Lhotse”.
Cecylia Kukuczka, fragment „Przedmowy”

Spotkanie współorganizowane ze Śląskim Stowarzyszeniem Podróżniczym „Garuda”.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

Biblioteka Śląska
Plac Rady Europy 1
40-021 Katowice
sala Parnassos

[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.