Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > Darmowe e-booki w Bibliotece Śląskiej

Darmowe e-booki w Bibliotece Śląskiej

logo

Czytelnicy Biblioteki Śląskiej mogą korzystać z darmowego dostępu do bazy 1900 e-booków. Większa część elektronicznego księgozbioru przeznaczona jest dla studentów i pracowników naukowych. Poza tym wśród e-książek znajdują się publikacje z zakresu literatury faktu, literatury pięknej, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki, słowniki i kompendia.

WEJŚCIE DO CZYTELNI IBUK

Aby korzystać z e-booków, wystarczy być zarejestrowanym czytelnikiem Biblioteki Śląskiej i zgłosić się po kod PIN niezbędny do założenia konta na platformie. Dzięki niemu użytkownik otrzyma całodobowy dostęp do e-booków z dowolnego miejsca, także za pomocą urządzeń mobilnych wspieranych przez IOS oraz Android.

Kody PIN można odbierać osobiście w Rejestracji Biblioteki Śląskiej (hol główny). Należy mieć przy sobie kartę czytelnika. Po kody można się zgłaszać również mailowo (ibuk@bs.katowice.pl), podając swoje imię, nazwisko oraz numer karty czytelnika.

Poniższy film wyjaśnia, jak korzystać z narzędzi dostępnych po zalogowaniu się do swojego konta IBUK.

Dokładna instrukcja korzystania z platformy IBUK LIBRA do pobrania w formacie PDF Pomoc

Dostęp do e-booków jest możliwy także w 21 innych bibliotekach publicznych w województwie śląskim, które wraz z Biblioteką Śląską wspólnie – w ramach Śląskiego Konsorcjum IBUK – wykupiły dostęp do 1900 publikacji elektronicznych. Aby z nich korzystać, wystarczy być czytelnikiem którejkolwiek z bibliotek tworzących Konsorcjum i zgłosić się do niej po kod PIN.

Dostęp do bazy wspólnie wykupiły biblioteki publiczne z następujących miejscowości województwa śląskiego:

Katowice (Biblioteka Śląska i Miejska Biblioteka Publiczna),
Będzin,
Cieszyn,
Chorzów,
Gliwice,
Godów,
Jastrzębie-Zdrój,
Jaworzno,
Łazy,
Łaziska Górne,
Piekary Śląskie,
Pyskowice,
Racibórz,
Rybnik,
Świerklaniec,
Tarnowskie Góry,
Tychy,
Wodzisław Śląski,
Zabrze,
Zawiercie,
Żory.

plakat


[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.