Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > Filmoczytanie – warsztaty filmowe dla młodzieży

Filmoczytanie – warsztaty filmowe dla młodzieży

Całoroczne spotkania warsztatowe dla młodzieży poświęcone literaturze i animacji poklatkowej, przygotowane we współpracy z Polskim Komitetem Stowarzyszenia Międzynarodowego Wychowania przez Sztukę – INSEA.

W czasie cyklicznych warsztatów, prowadzonych przez Grzegorza P. Kowalskiego, uczestnicy zapoznają się z różnymi technikami animacji i stworzą wspólnie film animowany nawiązujący do Gabinetu Alfreda Szklarskiego w Bibliotece Śląskiej. Sylwetka pisarza oraz stworzona przez niego seria przygód o Tomku Wilmowskim będzie punktem wyjścia do pracy filmowej. Warsztaty zakończy premiera filmu. Uczestnicy zajęć dowiedzą się m.in., jak wygląda warsztat pracy animatora, poznają typy animacji, popracują nad scenariuszami i tworzeniem storyboardu, a przede wszystkim zaznajomią się z podstawowymi metodami pracy animacyjnej z wykorzystaniem różnych materiałów.

Grzegorz P. Kowalski - absolwent filmoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, montażysta i animator, praktyk i teoretyk. Autor realizacji niezależnych produkcji animowanych poklatkowo i teledysków. Na koncie ma kilka znaczących pozycji, m.in. animację „Co w hałdzie piszczy” – pierwszy śląski serial animowany oraz animację „Nie ma zagrożenia”. Zajmuje się też edukacją młodzieży, m.in. w międzynarodowych działaniach twórczych dla młodych ludzi z całej Europy. Pisywał do „Kwartalnika Filmowego” i „ArtPapieru”. Obecnie zajmuje się głównie grafiką i postprodukcją na potrzeby telewizji.

Prosimy o zgłoszenia na adres: domoswiatowy@bs.katowice.pl lub telefonicznie: 32 255 43 21


[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.