Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > Muzykoczytanie – warsztaty dla młodzieży

Muzykoczytanie – warsztaty dla młodzieży

Całoroczne spotkania warsztatowe oparte o literaturę piękną i muzykę dla dzieci i młodzieży, przygotowane we współpracy z Polskim Komitetem Stowarzyszenia Międzynarodowego Wychowania przez Sztukę – INSEA.

Warsztaty polegać będą na wkroczeniu w świat baśni – symboli i archetypów, które kształtują naszą wyobraźnię i psychikę. Ważne będzie ukazanie, że świat baśni emanuje wielkim zrozumieniem dla ludzkich słabości i pokazuje drogi ich przekroczenia. Uczestnicy podejmą próbę interpretacji uniwersalnych motywów baśniowych, korzystając z modeli analizy baśni według J. Campbella, B. Bettelheima, T. Wais, C.P. Estés, C.G. Junga. Główną część pracy stanowić będą działania pogłębiające indywidualne poszukiwania w obrębie baśniowych wątków z wykorzystaniem takich metod, jak: drama, praca grupowa, choreoterapia, praca z ciałem. Warsztaty prowadzi Joanna Kisielewska, oprawę muzyczną (ukulele, bęben, flety, przeszkadzajki, akordeon, elektronika) zapewni Adam Skrobol.

Joanna Kisielewska – ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim, jak również liczne kursy z zakresu choreoterapii, dramy i ruchu autentycznego. Aktualnie zgłębia kolejne obszary związane z arteterapią. Realizuje projekty literacko-muzyczne z wykorzystaniem elementów pracy z ciałem i ruchem, głównie w oparciu o wątki i strukturę baśni.

Prosimy o zgłoszenia na adres: domoswiatowy@bs.katowice.pl lub telefonicznie: 32 255 43 21


[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.