Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > Spotkanie Klubu Dobrej Książki

Spotkanie Klubu Dobrej Książki

26 lutego 2015 r., godz. 17.00

Biblioteka Śląska
sala Benedyktynka
plac Rady Europy 1
40-021 Katowice

Książkę Wita Szostaka „Sto dni bez słońca” nominowaną do nagrody Śląski Wawrzyn Literacki przedstawi red. Wojciech Bonowicz – poeta, publicysta, dziennikarz, krytyk literacki, stały felietonista „Tygodnika Powszechnego”.

Spotkanie poprowadzi dr hab. Dariusz Nowacki.
Fragmenty książki przeczyta red. Maria Kempińska.

O książce:
To miała być zwyczajna wymiana uniwersytecka. Lesław Srebroń trafia na Finnegany, by spędzić semestr jako wykładowca na tamtejszej uczelni. Wyspy, skryte za horyzontem, nie figurują nawet na mapach, ale dla tak ambitnego badacza to tylko kolejna inspiracja. Nie ma wątpliwości, że uda mu się wcielić w życie projekt ocalenia cywilizacji Zachodu. Nie może być inaczej, skoro za drogowskaz ma prozę wielkiego polskiego fantasty, Filipa Włócznika.
Na miejscu nie wszystko jednak wygląda tak, jak się początkowo wydaje. Gdzie przebiega granica między fikcją a rzeczywistością? Czy prawda, jaką poznajemy o nas samych, jest wiedzą obiektywną, czy tylko kolejną kreacją?
Najnowsza powieść Wita Szostaka to zjadliwa akademicka satyra,
w której dostaje się zarówno pracownikom naukowym, systemowi kształcenia, jak i polskiej fantastyce (oraz zwyczajom seksualnym dzikich). Ale to także pasjonująca historia o współczesnym Don Kichocie, który nie potrafi zrezygnować ze złudzeń.
Sto dni bez słońca to powieść szalenie zabawna, strasznie smutna
i niebezpiecznie inteligentna.
Notka wydawnicza

Wstęp wolny!
Zapraszamy!


[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.