Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > „Afryka – piekło czy raj?” – spotkanie podróżnicze

„Afryka – piekło czy raj?” – spotkanie podróżnicze

14 kwietnia 2015 r., godz. 17.00

Biblioteka Śląska
sala Parnassos
plac Rady Europy 1
40-021 Katowice

Prelekcja „Afryka – piekło czy raj?” z cyklu Spotkania podróżnicze w Bibliotece Śląskiej.
O pięknym i fascynującym, okrutnym i przerażającym Czarnym Lądzie opowie prelegent
– Tadeusz Biedzki.

Opowieść o współczesnej Afryce, o tym, co w niej piękne i fascynujące, jak również o jej okrutnym, przerażającym i niebezpiecznym obliczu. O tym, jak zmieniała się w ciągu ostatniego ćwierćwiecza – o codziennej walce na Czarnym Lądzie. Nie tej na karabiny i maczety, lecz o najważniejszej, toczonej o kawałek bagietki, trochę mąki i dwa banany, w której  zwycięstwo pozwala przeżyć do jutra i cieszyć się marzeniami, zastępującymi pracę i sprawiającymi, że czas płynie tu wolniej niż gdziekolwiek na ziemi.

Będzie też o niezwykłych losach ludzi, także białych zamieszkujących ten kontynent, który nie dla nich jest stworzony. O tym, dlaczego zabija się albinosów i wypija ich krew. O biedzie, która jest powodem do dumy oraz wierze w duchy, która wyjaśnia dlaczego sąsiad złamał nogę, o ucieczkach z Afryki i powrotach z tęsknoty. A także o plemieniu Dogonów, które twierdzi, że przybyło z kosmosu, sprzedawaniu dzieci, wodzie zamiast płynu hamulcowego i wielu innych rzeczach niepojętych dla Europejczyka.

Tadeusz Biedzki – przedsiębiorca, podróżnik i pisarz ze Śląska. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych reporter „Polityki” i „Przeglądu Tygodniowego”. Po upadku komunizmu redaktor naczelny „Trybuny Śląskiej”. Właściciel kilku firm. Od dwudziestu pięciu lat podróżuje z żoną po świecie, zaglądając tam, gdzie nie docierają turyści. Odwiedził kilkadziesiąt państw. Fascynuje go egzotyka i historia. Przeżył niebezpieczne przygody, poznał niezwykłych ludzi i był świadkiem niesamowitych wydarzeń.

Spotkanie współoranizowane ze Śląskim Stowarzyszeniem Podróżniczym „Garuda”.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!


[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.