Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydarzenia > Teatroczytanie – warsztaty teatralne dla młodzieży

Teatroczytanie – warsztaty teatralne dla młodzieży

Teatroczytanie – warsztaty teatralne z Darią Sobik i Mariuszem Gołoszem

Całoroczne spotkania warsztatowe oparte o literaturę piękną i teatr dla młodzieży, przygotowane we współpracy z Polskim Komitetem Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę – INSEA.

Teatroczytanie to cykl spotkań z młodzieżą, które mają na celu zapoznanie się z szeroko rozumianą materią teatru. Warsztaty obejmują dynamiczną i energetyczną pracę poprzez ruch, zabawę i improwizację, które rozbudzają wyobraźnię i kreatywność. Ważnym elementem zajęć jest nie tylko nauka swobodnego poruszania się na scenie i praca nad głosem, ale również zdolność słuchania i reagowania na partnerów, budowanie zaufania w grupie oraz nabywanie otwartej postawy i pewności. Uczestnicy warsztatów wykonują zadania aktorskie indywidualnie, w parach i w grupie, co ma swój finał w przygotowaniu i prezentacji tematycznych etiud teatralnych na każdych zajęciach.

Daria Sobik – studentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego. W marcu 2014 r. współpracowała z reżyserem Remigiuszem Brzykiem przy najnowszej produkcji Teatru Zagłębia „Koń, kobieta i kanarek”. Założycielka i reżyserka katowickiego Teatru Na Niby, którego ostatni spektakl „Obrotowość drzwiczna” zajął I miejsce na Silesia Art & Science Festival. Obecnie wraz z zespołem Teatru Na Niby pracuje nad nowym przedstawieniem „Ziewanie ludzi średnich”. Doświadczenie aktorskie zdobywała w Teatrze Wodzisławskiej Ulicy oraz Teatrze Szydło. Laureatka takich festiwali, jak: Laboratorium Młodego Aktora 2011 (wraz z Teatrem Szydło) i Bielskie Spotkania Teatralne (kategoria: Teatr ruchu i tańca). Prowadzi warsztaty teatralne, w których wykorzystuje techniki związane ze samoświadomością własnego ciała.

Prosimy o zgłoszenia na adres: domoswiatowy@bs.katowice.pl lub telefonicznie: 32 25 54 321


[wróć do strony Archiwum wydarzeń]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.