Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydawnictwa > _2006 > 83-60209-03-0

okładka
Tytuł:
Rysunki z lat 1993–2005

Autor:
ISBN:
Data publikacji:
Oprawa:
Format:
Liczba stron:
Cena:
Krzysztof Kuś 
83-60209-03-0
2006
miękka
209x294 
99 
20,00 zł

Opis: Prezentowane w albumie rysunki tworzą kilka cykli zatytułowanych: Miasto, Kominy, Wakacje, Miasto gęstnieje, Kino, Shoah, Maski, Głowy, Oczekiwanie, Okna, Dla Schultena, Kwiaty, Varia.
Autorem prac jest Krzysztof Kuś – katowiczanin, absolwent Uniwersytetu Śląskiego. Przez wiele lat kierował Klubami Międzynarodowej Prasy i Książki oraz dużymi księgarniami. Obecnie pracuje w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.
„Niełatwo pisać o sobie. O tym, co się robi i dlaczego. Rysowałem od zawsze. To banał, wiem, lecz to prawda. Od najmłodszych lat byłem w szczególny sposób zauroczony Sztuką. Jej obecność odczuwałem wręcz organicznie, towarzyszyła mi stale. Było to szczególne zauroczenie formą, które trwa do dziś” – tak pisze o sobie autor albumu w tekście zatytułowanym Taniec wyobraźni. Album poprzedza zaproszenie prof. Jana Malickiego, są również dwie recenzje, napisane przez Marka Kamieńskiego i dr Joannę Kisiel.

Zamów publikację


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.