Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydawnictwa > _2006 > 83-87849-06-5

okładka
Tytuł:
Alfabet nadziei

Autor:
ISBN:
Data publikacji:
Oprawa:
Format:
Liczba stron:
Cena:
Sławomir Przybyłowski 
83-87849-06-5
2004
miękka
144x205 
119 
13,00 zł

Opis: W przedmowie autor napisał: „W Twoje ręce Czytelniku oddaję zbiór moich prostych i pewnie niedoskonałych wierszy. Usprawiedliwia mnie jedynie fakt, że pisałem to, co dyktowało mi serce, o czym śpiewała moja dusza. Rodzice od wczesnego dzieciństwa wpajali mi miłość do rzek i jezior, lasów i chmur, nocy i gwiazd, ludzi i wszystkich stworzeń, uroku wsi, dróg i ścieżek mego rodzinnego kraju. Reszty dokonało harcerstwo, któremu oddałem serce, i wspaniali nauczyciele - od szkoły podstawowej po uniwersytet”.
Sławomir Przybyłowski urodził się na Wileńszczyźnie, obecnie mieszka w Chorzowie. Absolwent Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Emerytowany nauczyciel i długoletni instruktor ZHP. Wiersze pisze od wczesnej młodości, lecz publikuje dopiero od 1996 r. Należy do Nauczycielskiego Klubu Literackiego przy Zarządzie Okręgu ZNP w Katowicach i do Grupy Literackiej „Gronie” w Żywcu. Wcześniej wydał cztery tomiki: Stwory, Pisane słońcem i deszczem, Za oknem zmierzch, Witraże mojego ogrodu.

Zamów publikację


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.