Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydawnictwa > _2006 > 83-87849-29-4

okładka
Tytuł:
Kazimierz Kutz. Bibliografia (wybór)

Autor:
ISBN:
Data publikacji:
Oprawa:
Format:
Liczba stron:
Cena:
Marek Palka 
83-87849-29-4
2004
miękka z obwolutą
149x206 
103 
10,00 zł

Opis: Bibliografia reżysera Kazimierza Kutza, pisarza i senatora RP, powstała w roku jubileuszu 75-lecia urodzin tego wybitnego Ślązaka, jako dar Biblioteki Śląskiej w uznaniu Jego zasług. Obejmuje ona materiały z lat 1955–2003. Część pierwszą stanowi zestawienie publikacji autorstwa Kazimierza Kutza: książek oraz fragmentów w wydawnictwach zwartych, także wybór tekstów własnych reżysera, opublikowanych w czasopismach oraz wywiadów i wypowiedzi, które ukazały się na łamach prasy.
Część drugą tworzy zestawienie publikacji dotyczących życia i twórczości Kazimierza Kutza, zamieszczonych w wydawnictwach zwartych oraz wybór artykułów prasowych podzielonych na teksty o charakterze ogólnym oraz te dotyczące wyreżyserowanych przez niego filmów, spektakli teatralnych i telewizyjnych. Tu również wyjątkowo pomieszczono krótsze rozmowy z twórcą, związane ściśle z podawanym wydarzeniem – filmem lub spektaklem. Opisy w poszczególnych częściach mają układ chronologiczny. W obrębie poszczególnych filmów czy spektakli zachowano układ alfabetyczny autorski. Całość zamyka indeks osobowy.
Do książki dołączono faksymile listu Kazimierza Kutza.

Zamów publikację


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.