Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydawnictwa > _2006 > 83-87849-73-1

okładka
Tytuł:
Biblioteka Teatru Lwowskiego cz. 1 (Tom I, Tom II)

Autor:
ISBN:
Data publikacji:
Oprawa:
Format:
Liczba stron:
Cena:
Seria:
Barbara Maresz 
83-87849-73-1
2004
miękka
147x207 
T. I: XXIV, 307; T. II: 98, [75] k. tabl. 
30,00 zł
Folia Scientica Bibliothecae Silesianae
Zobacz wszystkie z serii

Opis: Biblioteka Teatru Lwowskiego to największy, zachowany w Polsce, historyczny zbiór egzemplarzy teatralnych. Liczy ponad 5400 rękopisów, maszynopisów i druków, które dokumentują dzieje i repertuar sceny polskiej we Lwowie od końca XVIII w., aż do sierpnia 1945 r., czyli do momentu przyjazdu zespołu lwowskiego do Katowic. W zbiorze znajdują się również egzemplarze innych polskich scen, np. galicyjskich teatrów prowincjonalnych, teatru krakowskiego i warszawskiego, a nawet teatrów w Wilnie, Poznaniu, Płocku czy Bydgoszczy i wreszcie przedwojenne egzemplarze Teatru Polskiego w Katowicach.
Książka (wydana w 2 tomach) jest pierwszą z planowanych trzech części inwentarza Biblioteki Teatru Lwowskiego (zob. też część drugą). W pierwszym tomie przedstawiono dzieje biblioteki oraz opisano fragment zbioru, w którym znajdują się najstarsze i najcenniejsze egzemplarze (z początku XIX w.). Zasadniczą część tomu pierwszego stanowią opisy egzemplarzy teatralnych od sygnatury BTLw 1 do BTLw 1500. Drugi tom zawiera indeksy (osób, tytułów sztuk, miejscowości, pieczątek i spis afiszów teatralnych) oraz ponad 70 tablic z ilustracjami.

Zamów publikację


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.