Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydawnictwa > _2006 > 83-88427-35-0

okładka
Tytuł:
IV Międzynarodowy Przegląd Ekslibrisu Drzeworytniczego i Linorytniczego im. Pawła Stellera "Katowice 2004"

Autor:
ISBN:
Data publikacji:
Oprawa:
Format:
Liczba stron:
Cena:
Seria:
Katalog wystawy 
83-88427-35-0
2005
miękka
210x110 
136 
10,00 zł
Przegląd Ekslibrisu
Zobacz wszystkie z serii

Opis: Katalog wystawy IV Międzynarodowego Przeglądu Ekslibrisu Drzeworytniczego i Linorytniczego im. Pawła Stellera "Katowice 2004", którą można było oglądać w siedzibie Biblioteki Śląskiej od 15 czerwca do końca lipca 2005 r.
Prezentuje prace laureatów, wymienia skład Jury Przeglądu oraz nazwiska wszystkich jego uczestników. We wstępie prof. Michał Kliś, przewodniczący Jury, napisał m.in.: „Był czas kiedy zamawiano indywidualne dzieło graficzne (powielone przez autora). Zamawiający miał swój zamysł, jak będzie owo dzieło wyglądać. Wybierał realizatora, grafika, drukarza, decydował, czy to jego marzenie zostało spełnione. Dzisiaj też tak bywa i może się spełnić. Czas przyspieszył. Nasze ksiąg zbieranie poszło w wielu kierunkach. Powinnością Biblioteki jest podtrzymywanie tego prastarego zwyczaju. To należy do powinności kochających książki – to swoiste wyznanie wiary właściciela księgozbioru. Należy się cieszyć, że sztuka ekslibrisu odżywa”.

Zamów publikację


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.