Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydawnictwa > Publikacje z serii Przegląd Ekslibrisu > 83-87843-17-0

okładka
Tytuł:
III Międzynarodowy Przegląd Ekslibrisu Drzeworytniczego i Linorytniczego im. Pawła Stellera "Katowice 2001"

Autor:
ISBN:
Data publikacji:
Oprawa:
Format:
Liczba stron:
Cena:
Seria:
Katalog wystawy 
83-87843-17-0
2002
miękka
210x110 
98 
10,00 zł
Przegląd Ekslibrisu
Zobacz wszystkie z serii

Opis: Katalog wystawy III Międzynarodowego Przeglądu Ekslibrisu Drzeworytniczego i Linorytniczego im. Pawła Stellera "Katowice 2001", którą można było oglądać w siedzibie Biblioteki Śląskiej w 2002 r.
Prezentuje prace laureatów, wymienia skład Jury Przeglądu oraz nazwiska wszystkich jego uczestników. We wstępie Jan Szmatloch, przewodniczący Jury, napisał m.in.: „Mała, kameralna grafika, zachowując swoją pierwotną cechę intymności, adresowana do pojedynczego człowieka, zachęca do indywidualnej kontemplacji. Owo «wodzenie lupą» po jej niewielkiej powierzchni daje szansę kontaktu ze sztuką w sposób głębszy i bardziej osobisty. Stwarza też szansę dialogu z tradycją, tak jak dominujący do niedawna ekslibris, który ciągle ma swoich miłośników i kolekcjonerów, służący pierwotnie do oznakowania księgozbiorów, wyzwolił się już dawno z książkowego azylu i ze swych użytkowych funkcji”.

Zamów publikację


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.