Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wydawnictwa > Publikacje z serii Przegląd Ekslibrisu > 978-83-60209-95-0

okładka
Tytuł:
VIII Międzynarodowy Przegląd Ekslibrisu Drzeworytniczego i Linorytniczego im. Pawła Stellera Katowice 2012

Autor:
ISBN:
Data publikacji:
Oprawa:
Format:
Liczba stron:
Cena:
Seria:
Katalog wystawy 
978-83-60209-95-0
2013
miękka
210x208 
125 
20,00 zł
Przegląd Ekslibrisu
Zobacz wszystkie z serii
Przeczytaj fragment

Opis: Katalog wystawy VIII Międzynarodowego Przeglądu Ekslibrisu Drzeworytniczego i Linorytniczego im. Pawła Stellera Katowice 2012, którą można było oglądać w siedzibie Biblioteki Śląskiej od 6 maja do 8 czerwca 2013 r.
Prezentuje prace laureatów, wymienia skład Jury Przeglądu oraz nazwiska wszystkich jego uczestników. We wstępie ks. dr Henryk Pyka, członek Jury, napisał m.in.: „Przedmiotem konkursu i wystawy są małe formy graficzne, wykonane przez autorów wielu nacji, posiadających własną tradycję artystyczną, jak Japonia, w której przed wiekami ujawniły się niedościgłe talenty sztuki drzeworytniczej. Małe formy graficzne, mieszczące się w konwencji ekslibrisu, zakładają intymną formę wypowiedzi i tajemniczą aurę niedopowiedzeń. Wynika to z tematu, jaki zadaje sobie artysta. Ekslibris jest bowiem obiektem dedykowanym – zapisem wynikającym ze znajomości osoby, dla której jest on przeznaczony. Powinien więc mieć w sobie tę siłę przyciągania uwagi, jak każde ważne słowo, jak dobry portret”.

Zamów publikację


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.