Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wystawy > POKAZ SZTUKI KOBIET – wystawa Anety Hąc

POKAZ SZTUKI KOBIET – wystawa Anety Hąc

Autorki łączy zmysłowy charakter ich dzieł, głęboka empatia wyrażana w pracy z młodzieżą, dziećmi czy osobami wykluczonymi, jak również integrowanie działań twórczych z umiejętnością przekazywania innym wiedzy o istocie sztuki. Wspólna jest im również współczesna energia kobiet, spójna ze zmianą roli społecznej artysty w XXI wieku i jednocześnie kreująca tę zmianę na poziomach trudnych, subtelnych, niedostępnych dla każdego.

Pokaz III – Aneta Hąc „Własny pokój”

Wernisaż – 13 października 2016 r., godz. 17.00

Wystawa czynna od 13 października do 11 listopada 2016 r.

Kurator: Ewa Kokot

Aneta Hąc

Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i studiów podyplomowych Interdisciplinary Printmaking w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureatka konkursów „Do sztuki gotowi start!” oraz „Grafika roku 2012”. Uczestniczka wielu wystaw w kraju i za granicą. W obszarach jej zainteresowań znajdują się: instalacja, obiekt, książka artystyczna, malarstwo i grafika. Przedsięwzięcia artystyczne łączy z działaniami edukacyjnymi, tworząc autorskie projekty z zakresu edukacji i animacji społecznej.

 

Biblioteka Śląska
ul. Francuska 12
40-015 Katowice

[wróć do strony Archiwum wystaw]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.