Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wystawy > POKAZ SZTUKI KOBIET – wystawa Małgorzaty Jabłońskiej

POKAZ SZTUKI KOBIET – wystawa Małgorzaty Jabłońskiej

„Pokaz sztuki kobiet” to cykl wystaw w Galerii Intymnej prezentujący twórczość polskich artystek działających na Śląsku. Autorki łączy zmysłowy charakter ich dzieł, głęboka empatia wyrażana w pracy z młodzieżą, dziećmi czy osobami wykluczonymi, jak również integrowanie działań twórczych z umiejętnością przekazywania innym wiedzy o istocie sztuki. Wspólna jest im również współczesna energia kobiet, spójna ze zmianą roli społecznej artysty w XXI w. i jednocześnie kreująca tę zmianę na poziomach trudnych, subtelnych, niedostępnych dla każdego.

Pokaz III – Małgorzata Jabłońska

Wernisaż – 17 listopada 2016 r., godz. 17.00

Wystawa czynna od 17 listopada 2016 r. do 13 stycznia 2017 r.

Kurator: Ewa Kokot

Małgorzata Jabłońska – ur. w 1976 r., mieszka w Gliwicach. Dyplom z projektowania graficznego uzyskała w pracowni Nowych Mediów na Wydziale Grafiki w Katowicach Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Zajmuje się przede wszystkim narracją graficzną (komiksem). W projektach artystycznych wykorzystuje język graficzny dizajnu oraz zasady percepcji wizualnej. Uczestniczka wielu indywidualnych i zbiorowych wystaw sztuki współczesnej w kraju i za granicą. Nauczycielka akademicka, autorka licznych warsztatów – dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych – realizowanych dla instytucji kultury i placówek edukacyjnych.

 

Biblioteka Śląska
ul. Francuska 12
40-015 Katowice

[wróć do strony Archiwum wystaw]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.