Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wystawy > Pokaz Sztuki Mężczyzn – Piotr Szewczyk

Pokaz Sztuki Mężczyzn – Piotr Szewczyk

20.04–2.06.2017 r., Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej

Pokaz Sztuki Mężczyzn – cykl wystaw w Galerii Intymnej poświęcony twórczości artystów działających na Śląsku. Planowane pokazy ujawnią wielość postaw twórczych, jak i różnorodność stosowanych technik. Rozpoczniemy od fotografii pokazanych w formie białych panoram na białych ścianach. Następnie zobaczymy cykl prac na blachach, które – niczym klepsydry – są osobliwą księgą czasu. Trzecim pokazem wejdziemy w świat ilustracji książkowych, będących wariacjami na temat tajemnicy i światła. Cykl zakończy pokaz rzeźb stworzonych z wykorzystaniem drewna i książek. Podsumowując: zdjęcia bieli na bieli Jerzego Rupika, blaszane kroniki Piotra Szewczyka, ilustracje-tajemnice Piotra Kowalczyka, rzeźby-książki Sławomira Brzoski – to prace, które zostaną zaprezentowane w 2017 r. Cykl będzie kontynuacją i dopełnieniem wcześniejszych wystaw.

Piotr Szewczyk – absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Artysta multimedialny, projektant, wykładowca. Mieszka i pracuje w Gliwicach. Aktywny na polu sztuki współczesnej (nowe media, rzeźba, instalacja, animacja komputerowa). Swoje prace prezentował w wielu krajach europejskich. Łączy działalność artystyczną z poszukiwaniami teoretycznymi w różnych dziedzinach sztuki i techniki. Tworzy m.in. obiekty powstające przez połączenie precyzyjnego planowania z nieprzewidywalnością. Wykorzystuje w nich stal rdzewioną, emalie jubilerskie, kamienie szlachetne. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków (okręg Gliwice – Zabrze).

Prezentowani artyści:

2.02–10.04.2017 r. – Jerzy Rupik
20.04–2.06.2017 r. – Piotr Szewczyk
8.06–29.09.2017 r. – Piotr Kowalczyk
5.10–22.12.2017 r. – Sławomir Brzoska
Kurator: Ewa Kokot

 

Biblioteka Śląska
ul. Francuska 12
40-015 Katowice

[wróć do strony Archiwum wystaw]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.