Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wystawy > Pokaz Sztuki Mężczyzn – Piotr Kowalczyk

Pokaz Sztuki Mężczyzn – Piotr Kowalczyk

8.06–29.09.2017 r.

Po Pokazie Sztuki Kobiet zapraszamy na Pokaz Sztuki Mężczyzn – cykl wystaw w Galerii Intymnej poświęcony twórczości artystów działających na Śląsku. Włączając się w dyskurs dotyczący roli mężczyzny i kobiety, będziemy poszukiwać twórczych tropów w pracach współczesnych artystów.

O ile w Pokazie Sztuki Kobiet wątkiem przewodnim była działalność społeczna artystek, o tyle w męskiej prezentacji skupimy się na działaniach wewnętrznych, odbywających się w pracowni – będącej dla twórców swoistym centrum świata.

Planowane pokazy ujawnią wielość postaw twórczych, jak i różnorodność stosowanych technik. Rozpoczniemy od fotografii Jerzego Rupika, pokazanych w formie białych panoram na białych ścianach. Następnie zobaczymy cykl prac Piotra Szewczyka na blachach, które – niczym klepsydry – są osobliwą księgą czasu. Trzecim pokazem wejdziemy w świat ilustracji książkowych Piotra Kowalczyka, będących wariacjami na temat tajemnicy i światła. Cykl zakończy pokaz rzeźb Sławomira Brzoski, stworzonych z wykorzystaniem drewna i książek.

Prezentowani artyści:

2.02–10.04.2017 r. – Jerzy Rupik
20.04–2.06.2017 r. – Piotr Szewczyk
8.06–29.09.2017 r. – Piotr Kowalczyk
5.10–22.12.2017 r. – Sławomir Brzoska

Pokaz Sztuki Mężczyzn – Piotr Kowalczyk
Wernisaż 8.06.2017 r.
Wystawa czynna 8.06–29.09.2017 r.

Piotr Kowalczyk (ur. 1991) – student projektowania graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W swojej twórczości łączy medium grafiki cyfrowej z rysunkiem, malarstwem i fotografią. Autor ilustracji, grafiki użytkowej oraz początkujący tatuator. Inspiracje czerpie z otoczenia oraz malarstwa klasyków (m.in. Edwarda Hoppera i René Magritte’a). Laureat 5. edycji konkursu „Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci”. Mieszka i pracuje w Katowicach.

 

Biblioteka Śląska
ul. Francuska 12
40-015 Katowice

[wróć do strony Archiwum wystaw]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.