Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wystawy > „Wielki świat” w fotografiach Dawida Kaszy

„Wielki świat” w fotografiach Dawida Kaszy

Wrzesień Debiutów w Bibliotece Śląskiej! „Wielki świat” – po raz pierwszy prezentowana wystawa oryginalnych fotografii Dawida Kaszy.

Biblioteka Śląska rozpoczyna nowy cykl wystawienniczy – Wrzesień Debiutów. Chcemy pokazać prace artystów, także amatorów, którzy dotąd nie mieli okazji zaprezentować się szerszej publiczności.

Nasz cykl otwiera ekspozycja prac Dawida Kaszy, katowiczanina, zajmującego się fotografią amatorsko, ale z wielkim zaangażowaniem. Po kilku latach eksperymentów zajął się fotografią produktową, kulinarną oraz trudną do sklasyfikowania fotografią  z wykorzystaniem niewielkich figurek ludzi. W ten sposób zaczął kreować światy ludzi w skali H0, czyli 1:87. Jak mówi sam autor: „Nie ma tutaj przesłania ani ukrytej głębi. Obrazki, które kreuję, mogą być interpretowane w dowolny sposób. Często cieszą i bawią, ale mogą też uczyć i inspirować. Jest to zabawa, która nie ma końca. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Uważam po prostu, że zdjęcia powinny cieszyć oko. Nieważne, do jakiej kategorii należą. Mają sprawiać przyjemność oglądającemu, zatrzymywać chociażby na chwilę”.

Wystawa czynna 4–30 września 2017 r.

Wstęp wolny!
Zapraszamy!

 

Biblioteka Śląska
plac Rady Europy 1
40-021 Katowice

[wróć do strony Archiwum wystaw]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.