Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej Cieniowany pasek

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Wystawy > Świat w anielskim kadrze

Świat w anielskim kadrze

W 2013 roku przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów w Katowicach powstał Aniołowy Klub Fotograficzny. Założyciele Klubu pragnęli pokazać podopiecznym świat widziany okiem obiektywu oraz zarazić ich pasją fotografowania. W rezultacie powstała grupa entuzjastów utrwalających chwile w kadrze, zwłaszcza w ich rodzinnym Załężu. Młodzi autorzy nie tylko uwieczniają obrazy, ale również poddają je komputerowej obróbce, starając się wydobyć emocje drzemiące w każdej fotografii. Efekty tych starań oglądać możemy na wystawie w Bibliotece Śląskiej.

Prócz różnorodnych fotografii młodszych uczestników Klubu prezentowany będzie cykl „Załęże – moje miejsce na ziemi” autorstwa 15-letniej Natalii Kisiel. Wystawa czynna będzie do 29 maja 2015 r. Zapraszamy!

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów od 20 lat działa w Katowicach. Pomaga dzieciom i młodzieży z rodzin zagrożonych marginalizacją społeczną. Umożliwia wyrównanie szans i start w dorosłość, przerywając zamknięte koło dziedziczenia ubóstwa. Jest odskocznią od poważnych problemów w domu, realną szansą na odmianę losu.

Biblioteka Śląska
ul. Ligonia 7
40-036 Katowice
Mała Galeria nr 25

[wróć do strony Archiwum wystaw]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce.