flaga Unii Europejskiej

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > DLA CZYTELNIKÓW > Czytelnie i wypożyczalnia > Czytelnia Czasopism Bieżących

Owl Image 1 Owl Image 2 Owl Image 4

Czytelnia Czasopism Bieżących

W Czytelni jest wolny dostęp do ponad 1200 bieżących tytułów polskich i zagranicznych czasopism naukowych, popularnonaukowych, gazet oraz do ok. 2100 tytułów w podręcznym magazynie czytelni, pozyskiwanych w drodze egzemplarza obowiązkowego, a także prenumeraty polskiej i zagranicznej.

Udostępnia się także czasopisma archiwalne przechowywane w magazynach, kopie mikrofilmowe czasopism ogólnopolskich oraz inne rodzaje dokumentów bibliotecznych, z wyjątkiem materiałów kolekcji specjalnych. Zbiory znajdujące się w katalogu elektronicznym OPAC zamawia się elektronicznie, a pozostałe publikacje można otrzymać po wypełnieniu papierowego rewersu.

W czytelni znajdują się stanowiska komputerowe, na których można korzystać z Internetu, czasopism elektronicznych oraz baz danych dostępnych w sieci biblioteki.

W Pracowni Plakatu, zlokalizowanej w czytelni, przechowywany, opracowywany i udostępniany jest zbiór plakatów. Kolekcja obejmuje ok. 8000 polskich plakatów propagandowych, społecznych, okolicznościowych, cyrkowych, teatralnych i in. Najstarsze z nich pochodzą z końca lat 40. XX wieku. Zasób ten jest sukcesywnie digitalizowany i udostępniany w wewnętrznej Śląskiej Bibliotece Cyfrowej (kolekcja Dziedzictwo kulturowe). Księgozbiór podręczny, dostępny na miejscu, obejmuje opracowania poświęcone sztuce plakatu i zagadnieniom z zakresu komunikacji wizualnej w książkach oraz czasopismach.

Symbol lokalizacji w katalogu elektronicznym OPAC: CC

Do dyspozycji czytelników:

  • 23 miejsca,
  • 2 stanowiska z czytnikami mikrofilmów,
  • 5 stanowisk komputerowych,
  • razem: 30 miejsc.

Samoobsługowo w czytelni można korzystać z kserokopiarki, która umożliwia wykonanie odbitek A4 i A3 czarno-białych lub kolorowych.
Cennik opłat i usług świadczonych w Bibliotece Śląskiej

Czytelnia Czasopism Bieżących
plac Rady Europy 1, 40-021 Katowice
tel.: (+48) 32 20 83 762


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Zapoznaj się z polityką prywatności.