Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kolekcje > Źródła cyfrowe

Źródła cyfrowe

Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie

 • Bazy:
 • Biblioteki cyfrowe:
 • Spisy zdigitalizowanych śląskich czasopism:

Ogólnopolskie katalogi, bazy danych i biblioteki cyfrowe

 • Katalogi:
 • Bazy:
 • Biblioteki cyfrowe:

Bazy dostępne online oraz na CD (z wybranych stanowisk komputerowych w Bibliotece Śląskiej)

 • BNB – British National Bibliography – bibliografia brytyjska rejestrująca wybrane książki i wydawnictwa periodyczne przysyłane do British Library w ramach egzemplarza obowiązkowego. Rocznie odnotowuje około 50 000 tytułów. Zawiera również zapowiedzi wydawnicze. Uzupełniana co tydzień w formie plików PDF. Udostępniana na terminalach w czytelniach (http://e-library.bs.katowice.pl/).
 • System Informacji Prawnej Legalis – usystematyzowana pełnotekstowa baza dokumentów prawnych, w której użytkownik może:
 • wyszukiwać według różnorodnych kryteriów akty (grupy aktów), orzeczenia, tezy z piśmiennictwa, pisma urzędowe, bibliografie i inne dokumenty, a także ogłoszenia, dane teleadresowe, wskaźniki,
 • uzyskać informację o wybranym akcie, w tym również o orzecznictwie i piśmiennictwie. SIP Legalis jest stale aktualizowany. Udostępniany w Informatorium i Czytelni Czasopism.
 • World Biographical Index – zbiorczy indeks 29 narodowych archiwów biograficznych opracowany na podstawie dostępnych słowników i opracowań biograficznych przez wydawnictwo Saur. W indeksie zgromadzone są krótkie biogramy ponad 3,5 mln postaci historycznych z Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk. Udostępniany na komputerach w czytelniach ogólnych.

Dostęp do zasobów

logo Academica

System academica.edu.pl to największa w Polsce pełnotekstowa baza polskich publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, zawierająca setki tysięcy tekstów, artykułów, monografii, podręczników i skryptów. Zasób publikacji dostępnych w systemie powiększa się każdego dnia. Dostęp do publikacji, które nie podlegają ochronie prawnoautorskiej lub są udostępnianie w modelu Open Access, jest nieograniczony, natomiast publikacje chronione prawem autorskim są dostępne na dedykowanych terminalach w bibliotekach należących do systemu Academica.

logo ibuka

Baza zawiera ponad 2000 e-booków. Większa część elektronicznego księgozbioru przeznaczona jest dla studentów i pracowników naukowych. Wśród e-książek znajdują się również publikacje z zakresu literatury faktu, literatury pięknej, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki, słowniki i kompendia. Aby założyć indywidualne konto, niezbędne do zdalnego dostępu do platformy libra.ibuk.pl, należy zgłosić się do biblioteki po kod PIN.


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Zapoznaj się z polityką prywatności.