Nazwa Biblioteki Śląskiej flaga Unii Europejskiej

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > O BIBLIOTECE > Konkursy i przeglądy

Konkursy i przeglądy organizowane przez Bibliotekę Śląską

Międzynarodowy Przegląd Ekslibrisu Drzeworytniczego i Linorytniczego im. Pawła Stellera

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja i kultywowanie najstarszych technik graficznych oraz zaprezentowanie na wystawie w Bibliotece Śląskiej w Katowicach ekslibrisów wykonanych według tradycyjnych reguł sztuki. Do udziału w Przeglądzie, organizowanym od 1992 r., zapraszamy zarówno profesjonalnych grafików, jak i amatorów z Polski i całego świata.

[więcej]

Śląska Fotografia Prasowa

Konkurs Śląska Fotografia Prasowa jest organizowany przez Bibliotekę Śląską od 2004 r. To najważniejsza tego typu impreza w regionie. Celem konkursu Śląska Fotografia Prasowa jest nie tylko wybór i nagrodzenie najlepszych fotografii, ale też integracja środowiska fotoreporterów związanych ze śląską prasą.

[więcej]

Śląski Wawrzyn Literacki

W latach 1999–2018 miłośnicy polskiej literatury współczesnej uczestniczyli w spotkaniach Klubu Dobrej Książki. Każdego miesiąca wybitni humaniści – krytycy, pracownicy naukowi, badacze i znawcy współczesnej literatury – wybierali publikacje najbardziej wartościowe, które tym samym rekomendowali do nagrody Biblioteki Śląskiej – Śląskiego Wawrzynu Literackiego. Książka roku (napisana przez współczesnego pisarza, po raz pierwszy wydana w roku poprzedzającym nominację) wybierana była w Plebiscycie Czytelników Biblioteki Śląskiej.

[więcej]


Zamknij

Ta strona używa plików cookies. Zapoznaj się z polityką prywatności.